Dovletxeberleri.Az
» » IV çağırış Milli Məclisin deputatları kimlər olub? - SİYAHI

13-07-2019, 09:28IV çağırış Milli Məclisin deputatları kimlər olub? - SİYAHI

IV çağırış Milli Məclisin deputatları kimlər olub? - SİYAHI
Milli Məclisin vaxtından əvvəl buraxılacağı barədə yayılan söz-söhbəti həm hakimiyyət nümayəndələri, həm də parlament rəsmiləri təkzib ediblər. Amma sosial şəbəkələrdə belə müzakirələr davam etməkdədir.


Cəmiyyətdə Milli Məclislə bağlı müzakirələri və marağı nəzərə alaraq, yaxın tarixdə - müstəqillik dönəmində parlamentin üzvləri olmuş deputatların siyahısını diqqətinizə çatdırmaqda davam edirik.

Üçüncü çağırış Milli Məclisin deputatlarının da SİYAHISINI dərc etmişdik.

Bu gün Dördüncü çağırış Milli Məclisin üzvləri kimlər olub, onu xatırladacağıq.

Dördüncü çağırış Milli Məclisə seçkilər 2010-cu ildə keçirilib. Üçüncü çağırışda olduğu kimi, Dördüncü çağırış da seçkiləri tək sistemlə - majoritar (birmandatlı) qaydada keçirilib. Milli Məclisin hər çağırışının səlahiyyət müddəti 5 il olduğundan, 2010-cu ildə seçilən deputatlar 2015-ci ilin noyabrınadək parlamentin üzvü olublar.
2010-2015-ci illərdə fəaliyyət göstərmiş 125 nəfərdən ibarət Dördüncü çağırış Milli Məclisə dörd deputat rəhbərlik edib: Sədr Oqtay Əsədov, sədrin birinci müavini Ziyafət Əsgərov, müavinlər Bahar Muradova və Valeh Ələsgərov.


IV çağırış parlametin üzvlərinin tam siyahısını təqdim edirik:



Soyadı, adı,
atasının adı
Doğum ili
Təhsili
Partiya
mənsubiyyəti
Seçildiyi seçki dairəsinin
nömrəsi və adı
Talıbov Vasif
Yusif oğlu
1960
Ali
YAP-ın üzvü
1 saylı Şərur – Sədərək
Həbibbəyli İsa
Əkbər oğlu
1949
Ali
YAP-ın üzvü
2 saylı Şərur seçki dairəci
Möhbalıyev Səttar
Suliddin oğlu
1955
Ali
Bitərəf
3 saylı Babək-Kəngərli seçki dairəsi
İbrahimov Eldar
Rza oğlu
1945
Ali
YAP-ın üzvü
4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi
Novruzov Siyavuş
Dünyamalı oğlu
1969
Ali
YAP-ın üzvü
5 saylı Şahbuz - Babək seçki dairəsi
Hacıyev İsmayıl
Muxtar oğlu
1951
Ali
YAP-ın üzvü
6 saylı Culfa - Babək seçki dairəsi
Həsənquliyev Qüdrət
Müzəffər oğlu
1965
Ali
Bütöv Azərbaycan Xalq
Cəbhəsi Partiyasının sədri
7 saylı Ordubad - Culfa seçki dairəsi
Əsədov Oqtay
Sabir oğlu
1955
Ali
YAP-ın üzvü
8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi
Cəbrayılov Rafael
Kamil oğlu
1958
Ali
Bitərəf
9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi
Musayev Madər
Ələsgər oğlu
1947
Ali
Bitərəf
10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi
Vəliyev Ağalar
İsrəfil oğlu
1957
Ali
YAP-ın üzvü
11 saylı Qaradağ seçki dairəsi
Zabelin Mixail
Yuryeviç
1946
Ali
YAP-ın üzvü
12 saylı Qaradağ - Binəqədi - Yasamal seçki dairəsi
Əliyev Rauf
Asif oğlu
1956
Ali
YAP-ın üzvü
13 saylı Xəzər birinci seçki dairəsi
Əliyeva Mehriban
Arif qızı
1964
Ali
YAP-ın üzvü
14 saylı Xəzər ikinci seçki dairəsi
Hüseynov Etibar
Əli oğlu
1968
Ali
Bitərəf
15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi
Məhərrəmov Abel
Məmmədəli oğlu
1950
Ali
YAP-ın üzvü
16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi
Quliyev Ülvi
Zahid oğlu
1966
Ali
Bitərəf
17 saylı Yasamal üçüncü
seçki dairəsi
Musabəyov Rasim
Nəsrəddin oğlu
1951
Ali
Bitərəf
18 saylı Nərimanov - Nizami seçki dairəsi
Əhmədov Əli
Cavad oğlu
1953
Ali
YAP-ın üzvü
19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi
Əliyev Adil
Abış oğlu
1969
Ali
Bitərəf
20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi
Mustafayeva Aytən
İnqlab qızı
1968
Ali
Bitərəf
21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi
Mollazadə Asim
Nazim oğlu
1953
Ali
Azərbaycan Demokratik İslahatlar Siyasi Partiyasının üzvü
22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi
Səmədzadə Ziyad
Əliabbas oğlu
1940
Ali
Bitərəf
23 saylı Nəsimi - Səbail seçki dairəsi
Abdullayev Rövnəq
İbrahim oğlu
1965
Ali
YAP-ın üzvü
24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi
Vəliyeva Sədaqət
Süleyman qızı
1954
Ali
YAP-ın üzvü
25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi
Mustafa Fazil
Qəzənfər oğlu
1965
Ali
Böyük Quruluş Partiyasının
Üzvü
26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi
Salahzadə Qalib
Aslan oğlu
1953
Ali
YAP-ın üzvü
27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi
Quliyev Eldar
Allahyar oğlu
1951
Ali
Bitərəf
28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi
Muradov Fuad
Rauf oğlu
1979
Ali
Bitərəf
29 saylı Səbail seçki dairəsi
Fətəliyeva Sevinc
Həbib qızı
1979
Ali
YAP-ın üzvü
30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi
Quliyev Fərəc
İbrahim oğlu
1962
Ali
Milli Dirçəliş Hərəkatı
Partiyasının sədri
31 saylı Siraxanı ikinci seçki dairəsi
Abıyev Ağacan
Qulam oğlu
1937
Ali
YAP-ın üzvü
32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi
Mirələmov Hüseynbala
Fazil oğlu
1945
Ali
YAP-ın üzvü
33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi
Əhmədova Gülər
Mikayıl qızı
1965
Ali
YAP-ın üzvü
34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi
Ağazadə İqbal
Fehruz oğlu
1968
Ali
Azərbaycan Ümid Partiyasının
sədri
35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi
Seyidov Səməd
İsmayıl oğlu
1964
Ali
YAP-ın üzvü
36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi
Abbasov Aydın
Abbas oğlu
1976
Ali
Bitərəf
37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi
Hacıyev Asəf
Hacı oğlu
1951
Ali
YAP-ın üzvü
38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi
Fətiyev Xanlar
Nuru oğlu
1972
Ali
YAP-ın üzvü
39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi
Quliyev Musa
İsa oğlu
1961
Ali
YAP-ın üzvü
40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi
Abdullayeva Leyla
Arif qızı
1959
Ali
YAP-ın üzvü
41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi
Qasımlı Musa
Cəfər oğlu
1957
Ali
Bitərəf
42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi
Babayev Muxtar
Bahadur oğlu
1967
Ali
YAP-ın üzvü
43 saylı Sumqayıt Abşeron seçki dairəsi
Salayev Hacı
Hacı Baba oğlu
1968
Ali
Bitərəf
44 saylı Sumqayıt-Abşeron seçki dairəsi
Alışanov Arif
Nizam oğlu
1960
Ali
Bitərəf
45 saylı Abşeron seçki dairəsi
Quliyev Azay
Əjdər oğlu
1971
Ali
Bitərəf
46 saylı Şirvan seçki dairəsi
Mirzəzadə Aydın
Böyükkişi oğlu
1957
Ali
YAP-ın üzvü
47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi
Məmmədov İlham
Kazım oğlu
1962
Ali
YAP-ın üzvü
48 saylı Yevlax seçki dairəsi
Hüseynov Əli
Məhəmməd oğlu
1968
Ali
YAP-ın üzvü
49 saylı Yevlax - Mingəçevir seçki dairəsi
Xanlarova Zeynəb
Yəhya qızı
1936
Ali
Bitərəf
50 saylı Qobustan-Xızı–Sumqayıt seçki dairəsi
Badamov Azər
Camal oğlu
1968
Ali
YAP-ın üzvü
51 saylı Qusar seçki dairəsi
Əhmədov Vahid
Qazməmməd oğlu
1947
Ali
Bitərəf
52 saylı Quba seçki dairəsi
Abramov Yevda
Sasunoviç
1948
Ali
YAP-ın üzvü
53 saylı Quba - Qusar seçki dairəsi
Süleymanov Tahir
Süleyman oğlu
1948
Ali
YAP-ın üzvü
54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi
Əşrəfov Arif
Əşrəf oğlu
1958
Ali
YAP-ın üzvü
55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi
Əliyev İlham
Əli Səftər oğlu
1967
Ali
YAP-ın üzvü
56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi
Qəribov Fərhad
Həsən oğlu
1952
Ali
YAP-ın üzvü
57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi
Hüseynov Rafael
Baba oğlu
1954
Ali
Bitərəf
58 saylı Hacıqabul - Kurdəmir seçki dairəsi
Hüseynov Əliağa
İzzət oğlu
1946
Ali
Bitərəf
59 saylı Salyan seçki dairəsi
Ağamalı Fəzail
Rəhim oğlu
1947
Ali
Ana Vətən Partiyasının üzvü
60 saylı Salyan - Neftçala seçki dairəsi
Rəhimzadə Arif
Qafar oğlu
1941
Ali
YAP-ın üzvü
61 saylı Neftçala seçki dairəsi
Əliyev Cəlal
Əlirza oğlu
1928
Ali
YAP-ın üzvü
62 saylı Saatlı seçki dairəsi
Osmanlı Ceyhun
Yunis oğlu
1982
Ali
Bitərəf
63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi
Xəlilov Rüstəm
Gülabba oğlu
1958
Ali
YAP-ın üzvü
64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi
Əmiraslanov Əhliman
Tapdıq oğlu
1947
Ali
YAP-ın üzvü
65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi
Kazımlı Xanhüseyn
Hüseynağa oğlu
1942
Ali
Azərbaycan Sosial Rifah Partiyasının üzvü
66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi
Həsənov Malik
Əvəz oğlu
1971
Ali
YAP-ın üzvü
67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi
Kazımov Mirkazım
Məhəmməd oğlu
1950
Ali
YAP-ın üzvü
68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi
İbrahimli Fəzail
Feyruz oğlu
1951
Ali
Vətəndaş Həmrəyliyi Partiyasının üzvü
69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar
seçki dairəsi
Əliyev Nəriman
Əlibala oğlu
1968
Ali
YAP-ın üzvü
70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi
Axundova Elmira
Hüseyn qızı
1953
Ali
Bitərəf
71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi
Rüstəmxanlı Sabir
Xudu oğlu
1946
Ali
Vətəndaş Həmrəyliyi Partiyasının üzvü
72 saylı Yardımlı – Masallı seçki dairəsi
Quliyev Rüfət
Atakişi oğlu
1963
Ali
Bitərəf
73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi
Rəcəbli Hadi
Musa oğlu
1947
Ali
YAP-ın üzvü
74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi
Paşazadə Cavanşir
Hümmət oğlu
1953
Ali
YAP-ın üzvü
75 saylı Lənkəran – Masallı seçki dairəsi
Əsgərov Ziyafət
Abbas oğlu
1963
Ali
YAP-ın üzvü
76 saylı Lənkəran – Astara seçki dairəsi
Cəfərov Aslan
Məmmədhüseyn oğlu
1973
Ali
YAP-ın üzvü
77 saylı Astara seçki dairəsi
Məmmədov İqbal
Nəriman oğlu
1965
Ali
YAP-ın üzvü
78 saylı Lerik seçki dairəsi
Qasımov Əsabil
Qarakişi oğlu
1955
Ali
YAP-ın üzvü
79 saylı İmişli seçki dairəsi
Qənizadə Çingiz
Aşralı oğlu
1957
Ali
Bitərəf
80 saylı İmişli - Beyləqan seçki dairəsi
Orucov Ayaz
İsmayıl oğlu
1959
Ali
YAP-ın üzvü
81 saylı Beyləqan seçki dairəsi
Rzayev Tahir
Musa oğlu
1950
Ali
YAP-ın üzvü
82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi
Abbasov Aqil
Məhəmməd oğlu
1953
Ali
Bitərəf
83 saylı Ağcabədi - Füzuli seçki dairəsi
Muradova Bahar
Əvəz qızı
1962
Ali
YAP-ın üzvü
84 saylı Füzuli seçki dairəsi
Süleymanov Elxan
Sirac oğlu
1940
Ali
Bitərəf
85 saylı Şamaxı seçki dairəsi
Aslanov Novruzəli
Davud oğlu
1963
Ali
Bitərəf
86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi
Cavadov Ərəstun
Nurəddin oğlu
1948
Ali
YAP-ın üzvü
87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi
Hacıyev Sabir
Kamal oğlu
1954
Ali
Vətəndaş Birliyi Partiyasının üzvü
88 saylı Göyçay seçki dairəsi
Hacıyev Şəmsəddin
Hümmət oğlu
1950
Ali
YAP-ın üzvü
89 saylı Göyçay – Ağdaş seçki dairəsi
Əsədullayev Çingiz
Rauf oğlu
1960
Ali
Bitərəf
90 saylı Ağdaş seçki dairəsi
Məmmədov Elton
Arzuman oğlu
1954
Ali
Bitərəf
91 saylı Ucar seçki dairəsi
Əliyeva Jalə
Fazil qızı
1966
Ali
Bitərəf
92 saylı Zərdab - Ucar seçki dairəsi
Orucov Zahid
Məhərrəm oğlu
1972
Ali
Ana Vətən Partiyasının üzvü
93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi
Baxşəliyeva Gövhər
Baxşəli qızı
1954
Ali
Bitərəf
94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi
Alıyev Sahib
Eyvaz oğlu
1964
Ali
Bitərəf
95 saylı Tərtər seçki dairəsi
Aslanov Mahir
Məhəmmədəli oğlu
1949
Ali
Bitərəf
96 saylı Goranboy - Naftalan seçki dairəsi
Məmmədova Gülçöhrə
Hüseyn qızı
1953
Ali
YAP-ın üzvü
97 saylı Goranboy Ağdam-Tərtər seçki dairəsi
Qafarova Sahibə
Əli qızı
1955
Ali
YAP-ın üzvü
98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi
İbrahimgızı Məlahət İbrahim qızı
1958
Ali
YAP-ın üzvü
99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi
Qurbanlı Mübariz
Qəhrəman oğlu
1954
Ali
YAP-ın üzvü
100 saylı Şəmkir - Daşkəsən seçki dairəsi
Rzayev Rövşən
Şükür oğlu
1962
Ali
Bitərəf
101 saylı Xanlar - Daşkəsən seçki dairəsi
Ələsgərov Valeh
Feyruz oğlu
1946
Ali
Bitərəf
102 saylı Samux - Şəmkir seçki dairəsi
Hüseynova Sevinc
Əmirəhməd qızı
1970
Ali
YAP-ın üzvü
103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi
Məmmədhəsənov Rafiq
Musa oğlu
1945
Ali
YAP-ın üzvü
104 saylı Gədəbəy - Tovuz seçki dairəsi
Paşayeva Qənirə
Ələsgər qızı
1975
Ali
Bitərəf
105 saylı Tovuz seçki dairəsi
İsmayılov İlyas
Abbas oğlu
1938
Ali
Ədalət Partiyasının üzvü
106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi
Vəliyev Əhməd
Abdulkərim oğlu
1946
Ali
YAP-ın üzvü
107 saylı Qazax seçki dairəsi
Cəfərov Nizami
Qulu oğlu
1959
Ali
YAP-ın üzvü
108 saylı Ağstafa seçki dairəsi
Aslanova Rəbiyyət
Nurullah qızı
1951
Ali
YAP-ın üzvü
109 saylı Balakən seçki dairəsi
Atayev Hikmət
İsmayıl oğlu
1953
Ali
YAP-ın üzvü
110 saylı Zaqatala seçki dairəsi
Əliyeva Kamilə
Əliağa qızı
1967
Ali
YAP-ın üzvü
111 saylı Zaqatala - Balakən seçki dairəsi
Kərimli Azər
Şəmşid oğlu
1964
Ali
Bitərəf
112 saylı Qax seçki dairəsi
Mahmudov Yaqub
Mikayıl oğlu
1939
Ali
YAP-ın üzvü
113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi
Məsimli Əli
Əhməd oğlu
1953
Ali
Bitərəf
114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi
Feyziyev Cavanşir
Əyyub oğluo
1963
Ali
Bitərəf
115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi
Heydərov Fəttah
Səməd oğlu
1938
Ali
Bitərəf
116 saylı Qəbələ seçki dairəsi
Naxçıvanlı Aqiyə
Həbib qızı
1950
Ali
YAP-ın üzvü
117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi
Əliyev Bəxtiyar
Həmzə oğlu
1961
Ali
Bitərəf
118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi
Sadıqov Bəxtiyar
Yusif oğlu
1951
Ali
YAP-ın üzvü
119 saylı Ağdam kənd
seçki dairəsi
Şahverdiyev Astan
Nuşrəvan oğlu
1947
Ali
YAP-ın üzvü
120 saylı Cəbrayil - Qubadlı seçki dairəsi
Fərəcov Nazim
Fərəc oğlu
1960
Ali
YAP-ın üzvü
121 saylı Laçın seçki dairəsi
Qasımova Flora
Qasım qızı
1947
Ali
Bitərəf
122 saylı Xankəndi seçki dairəsi
Qurbanov Cavid
Qənbər oğlu
1958
Ali
YAP-ın üzvü
123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi
Məmmədov Elman
Camal oğlu
1950
Ali
YAP-ın üzvü
124 saylı Şuşa-Füzuli-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi
İsmayılov İmamverdi
İbiş oğlu
Redaktor secimi
Aktual
Dovletxeberleri.Az
Ağcabədi rayon Boyat kənd sakini Mahmudova Ayna Sultan qızı Ağcabədi rayon başçısı və Mərkəzi Xəstəxana haqqında dedikləri şər böhtan olaraq öz əksini tapmadı.Azərbaycan adından qrant alan qurumlar hesabat verəcək - QƏRARZeynəbin təhsil haqqı tam ödənildiPutin İlham Əliyevi parada dəvət etdiTramp Makronla G7 sammiti öncəsi müzakirə apardıPrezident İslam Əməkdaşlıq Təşkilatının Baş katibini qəbul edib - YENİLƏNİB1450-dək uşağa reabilitasiya xidmətləri göstərildiHeydər Əliyev Mərkəzinin parkında konsert keçiriləcək"Qarabağ" 20 min avro cərimələndiVilayət Eyvazov iki rəisi vəzifədən çıxardı - Yeni təyinatlarFransada G7 sammiti başlayırLaçın Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Aqil Nəzərlinin növbəti görüş-səyyar qəbulu Biləsuvar rayonunda keçirilmişdirDirektora ikinci dəfə istefa ərizəsi yazdırılıb? - KTN susur, direktor isə "Xəstəyəm" deyirYeni tədris ilində Ağcabədidə iki məktəb binası istifadəyə veriləcəkPalkovnik Leytnant Azərbaycan xalqının fəxri Ramil Səfərovun 42 yaşı tamam olur təbriklərNazirlik Ağsudakı meşə yanğını barədə məlumat yaydıAvropa Liqası: "Qarabağ" "Linfild” oyununda 5 qol vurulduFüzuli və Cəbrayıl rayonlarının işğalından 26 il ötür“Tarixi şəxsiyyətlər” jurnalının növbəti – 45-ci nömrəsi Qafqaz Müsəlmanları İdarəsinin (QMİ) sədri Şeyxülislam Allahşükür Paşazadənin 70 illik yubileyinə həsr olunub.Əli Əhmədov bazardakı qiymətlərdən şikayətləndi - “2 manata kartof olmaz” (VİDEO)Sumqayıtın icra başçısı İnşaatçılar qəsəbəsinə getdiBaş Prokurorluq müsavatçı Tofiq Yaqubluya xəbərdarlıq etdiDövlət Sərhəd Xidmətinin 100 illiyinə həsr olunan markalar dövriyyəyə buraxılıbBu qanunu pozan vəzifəli və hüquqi şəxslər cərimələnəcək - Qanun dəyişdiAzərbaycanda qəbiristanlığın saytı yaradılacaq - VİDEO“Qarabağ” bu gün AvroLiqanın səfər oyununa çıxırDovletxeberleri.az Milana Hospitaln rəhbəri Xuraman Muradovanın ad günün təbrik edir!"Nə etməli ki, bu ona qismət olmadı" - Rəşad Atakişiyevin atası“Azərbaycan ordusu Qazax istiqamətində 600 metr irəliləyib” – Ermənilərdən ETİRAFBirinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva şəhid pilotun ailəsinə başsağlığı veribLaçın Rayon İcra Hakimiyyəti başçısı Aqil Nəzərlinin 2019-cu il üçün vətəndaşların qəbulu cədvəlinə uyğun olaraq növbəti qəbulu keçirildiLaçınlı məzunlardan 433 nəfəri tələbə adını qazanıbZakir Həsənov Türkiyə Müdafiə Nazirliyinə təşəkkür edib - FOTOƏli Əhmədov: "Bu kampaniyanı satılmış müxalifət təmsilçiləri aparır"Bu qurum da büdcədən maliyyələşəcək - Baş nazirdən QƏRARRəşad Atakişiyevlə vida mərasimi keçirilirLeyla Əliyeva müalicə alan uşaqlara baş çəkdiGəncənin icra başçısı sənədsiz evlər məsələsinə toxunduDaha 109 şəhidin vərəsəsinə birdəfəlik ödəmə veriləcəkBu gənclərin xaricdə təhsili maliyyələşdiriləcək - Müsabiqənin nəticəsi açıqlandı - SİYAHIAzərbaycanın 16 ildir üzv ola bilmədiyi beynəlxalq təşkilat... - SƏBƏBLƏRBu il hansı universitetlər tələbələrinə yataqxana verə biləcək...“Relaks” istirahət mərkəzindəki dava ilə bağlı rəsmi MƏLUMAT - Deputatın oğlu və qohumları həbs olunduGələn il vahid məktəbli formalarında yenilik olacaqAzərbaycanda 250 ailə üçün meyvə bağları salınırTəhsil şöbəsinin müdiri işdən çıxarılıbİş axtaran 3728 müəllim üçün müsahibə mərhələsi başlayırQənirə Paşayeva afrikalı siyasətçilərə köçkün qadınlardan danışıbMehriban Əliyevadan şəhidlərə böyük ehtiramMüdafiə Nazirliyi: "Bu kimi xəbərlər gülüş doğurur"